Hram 2012

Hramul bisericii parohiale -6 decembrie- este un prilej de bucurie pentru enoriasii Parohiei Hulubesti de Jos – si nu numai -.

Astfel in seara zilei de 5 decembrie s-a savarsit slujba Vecerniei , a Litiei si cea a Acatistului Sfantului Ierarh Nicolae. La slujba de seara a participat si P.C. pr. Marius STOICA, care dupa slujba a tinut un cuvant de zidire sufleteasca. La slujba au participat un numar mare de credinciosi si foarte multi copii. Din dragostea unor credinciosi s-au facut aproximativ 100 de pachete care au fost impartite celor prezenti , aducandu-se astfel un strop de bucurie in sufletele lor .

In ziua praznicului Sfantului Ierarh Nicolae, s-a savarsit Sfanta Liturghie si un parastas pentru ctitorii bisericii. La sfarsit toti cei prezenti au luat parte la o agapa farteasca.

Pe aceasta cale aducem multumiri tuturor celor care s-au ostenit si/s-au, au participat la organizarea hramului.

pr.Iosif